PBL Mentor får ofte henvendelser fra dere som bruker våre produkter, med blant annet gode innspill til utvikling. Takket være deres engasjement er våre produkter i konstant utvikling, til det beste for barn, foreldre og ansatte i barnehagene.
Vi i PBL Mentor er heldige som har så mange engasjerte barnehageansatte, som kommer med mange spennende innspill til utvikling av våre produkter. En av våre viktige oppgaver som leverandør er å vurdere hvert enkelt av disse ønskene og vi setter stor pris på engasjementet om å være med å videreutvikle både PBL Mentor HMS og Kidplan. Det vitner om at barnehagene har nytte av og føler eierskap til produktene.

Alle ønsker og innspill fra dere tas med til vurdering i våre produktmøter. Noen av kriteriene som er med i vurderingen er om:
- Dette er en retning vi ønsker å gå med produktene
- Hvilken verdi det vil tilføre barnehagene
- Hvordan endringen vil påvirke brukervennligheten
- Dette er et ønske som går igjen hos mange av våre kunder.
I neste trinn blir drøm om til virkelighet. Beskrivelsen på papir blir omgjort til noe visuelt i beskrivende skisser gjennom flere workshops. Deretter starter den tekniske jobben hos våre utviklere. Bare det siste året har innspill fra dere ført til at vi har fått følgende funksjoner realisert i 2020:
- Ny bildevisning og mulighet for å laste ned bilder.
- Forbedret fraværsregistrering for foresatte
- Filter i sovelisten (klokkeslett og makstid)
- Funksjon for varsling til brukere ved publisering av beredskapskort
- HMS-maler som angår koronasituasjonen
- Merkelapper
- Dashbord
- Registrering av håndhygiene
- Oversikt/tilhørighet (smittesporing)
Mange av ønskene hører også hjemme i våre langsiktige planer for produktutviklingen. I disse tilfellene er det vanskelig å estimere når vi ser for oss at ønsket blir ferdigstilt, men selv om det kan ta tid, så er innspillet absolutt ikke glemt. Det beholdes i våre systemer og sees på når det passer inn i vår utviklingsplan.
Noe av det aller viktigste for oss er at det vi utvikler er av god kvalitet, og det er mange dyktige personer som er involvert i vår produktutviklingsprosess. Spesielt viktig er det med testing og feilsøking. I alle tilfeller lanserer vi oppgraderinger og endringer internt hos oss for en grundig testperiode, før vi lanserer til barnehagene. Dette gjør vi selvfølgelig for at dere skal få den beste brukeropplevelsen.
Vi mottar mange ønsker og kan dessverre ikke si ja til alle. Uansett så setter vi pris på og er avhengig av deres innspill, slik at vi kan ta de riktige beslutningene for veien videre for PBL Mentor. Så, takk til alle våre enestående, engasjerte og kreative barnehageansatte der ute som sender oss gode innspill!
Har du et ønske eller forslag til PBL Mentor du ønsker å dele med oss? Send oss en e-post på mentor@pbl.no der du beskriver ditt forslag og gjerne litt om hvorfor dette er viktig for deg.